Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důsledky zavirování počítače

24. 9. 2008

Pokud si uživatel zaviruje počítač, má o zábavu postaráno. Kromě toho odstranit vir z počítače nemusí být jednoduché ani levné.

Obtěžující chování - typickým projevem je například to, že najednou  nejdou spustit programy, které byly ještě před chvílí používány. Nebo obraz na monitoru začne kmitat tak, že je nečitelný. Hravější viry místo písmena stlačeného  na klávesnici napíší písmeno sousední. A některé mohou uživateli přímo způsobit finanční škodu - stačí když při připojení k Internetu vytočí na modemu číslo místo na providera na nějaké "dobře" zpoplatněné číslo na druhém konci světa.

Krádeže - například vaše emailové adresy, hesla a šifrovací klíče se dají dobře zneužít. Maily odeslané z vaší osobní schránky většina amatérských příjemců bude považovat za důvěryhodné originály. Pokud bude někdo komunikovat s bankou a budete znát hesla a budete disponovat příslušným elektronickým podpisem tak můžete pomocí Internetu převádět finanční částky z vašeho účtu.

Destrukce -  zničení obsahu pevného disku. Primitivní, ale pokud pravidelně zálohujete data tak přijdete pouze o práci od provedení poslední zálohy. Pokud nezálohujete, tak vaše několikaletá práce je nenávratně zničena.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář